Kommenteeri

CX koolitus treeneritele, 13-14.04.2016

Pirital toimus 2016. a. aprilli keskel esimest korda Eestis kahepäevane rattakrossi-alane (CX) treenerite täiendkoolitus...  

Pirital toimus 2016. a. aprilli keskel esimest korda Eestis kahepäevane rattakrossi-alane (CX) treenerite täiendkoolitus, mille korraldajaks Rein Taaramäe rattaklubi. Koolituse läbiviijaks oli Keith Stocker Šotimaalt, mees, kes seda ametit pidanud juba üle kümne aasta. Osalejaid oli kokku 12, klubidest olid kahe esindajaga esindatud Rein Taaramäe rattaklubi, Spordipartner, TÜA Spordiklubi ja CFC, neile lisandusid treenerid klubidest Peloton ja KoMo ning samuti kaks treenerit Lätist.

Kogu koolituse vältel oli põhirõhk praktiliste sõidu- ning juhendamisoskuste omandamisel ja lihvimisel, see aga tähendas peaaegu pidevat ratta seljas istumist. Õnneks oli ilmavana meie poolel ning mõlemal päeval valitses valdavalt ilus päikseline ilm, teisel päeval küll mõnevõrra tuulisem ja jahedam. Vähestel hingetõmbehetkedel siirdusid osalejad tagasi klassiruumi, kus tutvustati treeningplaanide koostamist ning anti noorte sportlaste õigeks ja eakohaseks treenimiseks vajalikke juhiseid.


Et treenereid nende mugavustsoonidest välja raputada ning sundida uut moodi mõtlema ja tegutsema, oli Keith ette valmistanud võistlusraja, kus mängiti läbi mitmeid erinevaid võistlusolukordi. Rõõm oli näha, et ka treeneritele oli omane soorituspinge ja sportlik viha, kui kõlas stardivile, siis sõber sõpra ei tundnud ja ‘paugutati’ kogu raha eest. Selliste olukordade ise läbi mängimine avas kindlasti treenerite silmad ning loodetavasti on oodata sarnaste võtete kasutuselevõttu ka klubilistes tegevustes. Et aga võistlusolukordades hakkama saada, oli eelnevalt vaja omandada korralikud tehnilised oskused, olgu selleks siis ratta seljast mahatulemine või pealehüppamine, treppidest üles jooksmine, takistuste ületamine, kurvitamine või stardist kiiresti minema saamine. Ning uskuge või mitte, see ei olnud sugugi mitte nii lihtne nagu paberile kirjutatud juhistest arvata võis.


Kokkuvõtteks võib öelda, et tegu oli väga kasuliku, kuid samas lõbusa koolitusega, kus õpiti palju nii enda oskuste kui teiste õpetamise kohta. Naeratus ei lahkunud osalejate näolt ühekski hetkeks, isegi kui mõnel tehnilisel sooritusel ebaõnnestumine tõi kaasa hirmutavana näiva kukkumise või kukerpalli.


Täiendkoolituse läbiviimist toetasid Hasartmängumaksu Nõukogu ning Eesti Jalgratturite Liit.

Kui soov järgmisel sellisel koolitusel osaleda, siis andke oma huvit märku aadressil info@cxeesti.ee.

Lisa kommentaar

Email again: